07.09.2024 | 1. SFL
Vrhničani do točk v Ajdovščini

S petimi tekmami se je s 1. krogom začela 30. jubilejna sezona v 1. SFL. Dobovec je v gosteh s 6:4 porazil Dobrepolje, KMN Oplast Kobarid doma s 3:1 PJ Joco Benedikt. V Sodražici in Trzinu brez zmagovalca, gola za točko pa sta bila dosežena v 40. minuti. V soboto je Siliko slavil zmago v Ajdovščini (3:6).

1. slovenska futsal liga, 1. krog, 6.9.
THE Nutrition Extrem – ŠD Mlinše 1:1
(0:0)
1:0 Žičkar (26.), 1:1 Osredkar (40.)

FK Dobrepolje – FK Dobovec 4:6 (0:5)
0:1 Matan (4.); 0:2 Jedvaj (12.), 0:3 Knežević (17.), 0:4 Ruis (20.), 0:5 Ruis (20.), 1:5 Pustotnik (24.), 1:6 Kneževič (28.), 2:6 Sevenšek (32.), 3:6 Blatnik (35.), 4:6 Strnad (36.)

KMN Oplast Kobarid – PJ Joco Benedikt 3:1 (3:0)
1:0 Lah (4.), 2:0 Obid (13.), 3:0 Obid (20.), 3:1 Goznik (31.)

FC Trzin – KMN Bronx Škofije 6:6 (2:2)
1:0 Širaj (15), 1:1 Cupin (15), 2:1 Kotnik (16), 2:2 Mrak Kneževič (20), 3:2 Bandur D. (21), 4:2 Vodopivec (22), 4:3 Stanič (23), 5:3 Bandur D. (29), 5:4 Kamenčić (37), 6:4 Podkrajšek (38); 6:5 Hrgota (38); 6:6 Kneževič (40.)

7.9.
Kix Ajdovščina – FK Siliko 3:6 (2:4)
1:0 Perko (4.), 1:1 Berzelak (5.), 1:2 Kogovšek (14.), 1:3 Rems (16.), 2:3 Perko (17.), 2:4 Frank (18.), 2:5 Ciuha (28.), 2:6 Rems (30.), 3:6 Perko (32.)

Perko - Siliko 3:6

1. SFL se je vrnila v Ajdovščino, v goste pa so jim prišli igralci Silika, aktualni superpokalni prvaki. Domačini se za to niso menili, ampak so odigrali podjetno in brez pretiranega spoštovanja. Franci Perko je v 4. minuti poskrbel za vodstvo Kixov. Med 5. in 16. minuto so Vrhničani hitro dosegli tri gole – uspešni so bili Nejc Berzelak, Žan Kogovšek in Jakob Rems, Na vse skupaj se je v 17. minuti odzval Perko in znižal na 2:3, Žiga Frank pa je v 18. minuti postavil rezultat polčasa – 2:4. Siliko je v nadaljevanju zabil še dvakrat, Franci Perko pa je s 3. golom postavil končni izid in postal vodilni strelec 1. SFL po 1. krogu.

Ob polčasu 3:0

Z zmago je delo na klopi Oplasta začel novi trener Alen Đerić. Pred 150 gledalci je Oplast doma s 3:1 porazil PJ Joco Benedikt, povratnika, novinca v 1. SFL. David Lah je v 4. minuti popeljal domačina v vodstvo, Žak Obid pa je s streloma v 13. in 20. minuti okrepil domače vodstvo na 3:0. Gostje so častnik zadetek zabili v 31. minut, s 6-metrovke je bil uspešen Aljaž Goznik.

V 40. minuti

V Sodražici sta si THE Nutrition Extrem in ŠD Mlinše razdelili točke. Pred 330 gledalci so povedli domačini: v 26. minuti je za 1:0 zadel novinec Borut Žičkar (odigral je 40. tekmo v 1. SFL), ki je prišel iz Sevnice. Gostje, tudi povratniki v 1. SFL, so vztrajali in bili nagrajeni v 40. minuti – uspešen je bil Patrick Osredkar, ki je v svoji 93. tekmi v 1. SFL dosegel 18. gol. To je bila sicer 1. ligaška medsebojna tekma ekip.

0:5 po 20 minutah

Pred 200 gledalci je po prvem polčasu aktualni državni prvak Dobovec vodil že 5:0. Ante Matan je načel domačo mrežo v 4. minuti, do konca prvega polčasa so zadeli Leon Jedvaj, Denis Kneževič in Alen Ruis (2). V nadaljevanju so domačini pokazali več, predvsem pa so bili zbranejši – do 36. minute so se približali na 4:6, gole so prispevali Tomaž Pustotnik, Urban Sevenšek, Alen Blatnik in Kevin Strnad.

Pred 100 gledalci v novi športni dvorani v Trzinu je domačin, novinec v 1. SFL, remiziral z Bronxi s Škofij. Domačini so povedli v 15. minuti, prvi gol FK Trzina v 1. SFL je dosegel Jan Širaj. Gostitelji so pridno zabijali, gostje pa so jih lovili. FK Trzin je po golih Dennisa Bandurja (za 5:3 v 29. minuti) in Nika Podkrajška (6:4 v 38. minuti) povedel za dva gola. Varovanci trenerja Alena Mordeja so uspeli zrežirati preobrat: Danis Hrgota in Žiga Kneževič Mrak sta zabila v 38. in 40. minuti za delitev točk v Trzinu.