20.09.2024 | 1. SFL
Dobovec, Siliko in Dobrepolje do zmag, remija na Primorskem

Za nami je 3. krog 1. SFL. Zmag so se veselili FK Dobovec, FK Siliko ter FK Dobrepolje, tekmi v Kobaridu in Ajdovščini sta se končali z delitvijo točk.

Prvenstvo se nadaljuje 4.10., saj v prihodnjih dneh članska reprezentanca v sklopu priprav na kvalifikacije za EP odhaja na turnir na Hrvaško, reprezentanca U21 pa se bo pomerila dvakrat s Francijo.

1.SFL, 3. krog, 19.9.
Kix Ajdovščina – PJ Joco Benedikt 3:3 (2:2)
0:1 Goznik (6.), 1:1 Tutuš (16.), 2:1 Božič (16.), 2:2 Goznik (20.), 3:2 Perko (40.), 3:3 Lovrec (40.)

20.9.
Siliko Vrhnika – KMN Bronx Škofije 6:2 (5:0)
1:0 Janež (7.), 2:0 Rems (14.), 3:0 Berzelak (15.), 4:0 Rems (16.), 5:0 Trdin L. (20.), 6:0 Ciuha (22.), 6:1 Hrgota (30.), 6:2 Peroša (38.)

KMN Oplast Kobarid – ŠD Mlinše 6:6 (4:3)
0:1 Ocepek (4.), 1:1 Bjelčević (7./ag), 1:2 Skrinjar (5.), 2:2 Kovačič (9.), 3:2 Urbančič (16.), 4:2 Urbančič (17.), 4:3 Jerman (20.), 5:3 Leban (22.), 5:4 Skrinjar (23.), 6:4 Leban (26.), 6:5 Bjelčević (34), 6:6 Skrinjar (39.)

FK Dobrepolje – KMN Sevnica 8:0 (2:0)
1:0 Dubinović (9.), 2:0 Sevenšek (13.). 3:0 Strnad (22.), 4:0 Pustotnik (24.), 5:0 Goznik (35.), 6:0 Grm (35.), 7:0 Pustotnik (35.), 8:0 Dubinović (36.)

FC Trzin Mobi Arena – FK Dobovec 0:7 (0:5)
0:1 Jedvaj (12.), 0:2 Rajter (16.), 0:3 Cesarec (19.), 0:4 Cesarec (19.), 0:5 Cesarec (20.), 0:6 Cesarec (23.), 0:7 Cesarec (38.)

Na Vrhniki

V 3. krogu 1. Slovenske futsal lige je vrhniški Siliko, v minuli sezoni tudi podprvak lige, odigral prvo domačo tekmo sezone in zabeležil 2. zmago. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so bili s teniških 6:2 boljši od KMN Bronx Škofije. Domačine je v vodstvo v 7. minuti popeljal Žan Janež, na 2:0 je v 15. minuti povišal Jakob Rems, ki je v 16. minuti zadel že za 4:0, vmes je bil v 15. minuti za 3:0 uspešen domači vratar Nejc Berzelak. Lovro Trdin je v 20. minuti zadel za 5:0 in postavil rezultat polčasa. Tod Ciuha je v 22. minuti dosegel še šesti vrhniški gol. Gostje z Obale so v nadaljevanju omilili poraz – na 6:1 je znižal Danis Hrgota, končni rezultat 6:2 pa je postavil izkušeni Jernej Peroša.

V Kobaridu

V Kobaridu so gledalci videli 12 golov in delitev točk. Gostom iz Mlinš je uspelo že drugič v treh krogih v zadnjih minutah do točke – prvič v Sodražici, zdaj še v Posočju. A pojdimo po vrsti: Mlinše so povedle z golom Žige Ocepka v 4. minuti, potem pa so gledalci videli še šest golov 1. polčasu. Gostje so vodili še 1:2, potem pa sta zadela Nejc Kovačič in Rok Urbančič (2). Rezultat polčasa (4:3) je postavil Žiga Jerman v 20. minuti. V nadaljevanju so ves čas vodili domačini – Tilen Leban je povišal na 5:3 in 6:4, goste pa sta do točke pripeljala Marko Bjelčević (v 34. minuti je znižal na 6:5) in dokončno Lovro Skrinjar, ki je s 3. golom v 38. minuti zadel za končnih 6:6.

V Trzinu

Na vrhu 1. SFL ostaja FK Dobovec, ki je na tretji tekmi slavil še tretjič: tokrat s 7:0 pri novincu v ligi v Trzinu. Gostitelji so se upirali do 12. minute, takrat je Dobovec v vodstvo popeljal Leon Jedvaj, na 0:2 je povišal Tilen Rajter. Za tem je na sceno stopil Niko Cesarec, ki je do konca tekme dosegel pet golov in se zavihtel na 1. mesto lestvice strelcev. V tej sezoni je pri petih golih.

V Dobrepolju

Druge zmage v sezoni se je razveselilo Dobrepolje, ki je doma z 8:0 ugnalo oslabljeno Sevnico. Varovanci trenerja Danija Kaljeviča so bili prevelik zalogaj za goste, predvsem pa so bili domačini pred 220 gledalci zelo učinkoviti. V 1. polčasu sta zadela Elvir Dubinović in Urban Sevenšek, v nadaljevanju Kevin Strnad, Tomaž Pustotnik (2), Luka Grm, Matic Goznik in vnovič Elvir Dubinović.