11.01.2013 | Futsal AA

Slovenska futsal reprezentanca je v Kidričevem odigrala 181. tekmo v svoji zgodovini, v Kidričevem pa je pred 800 gledalci s 3:2 ugnala Norvežane. Jutri ob 18.30 v Podčetrtku še enkrat proti Skandinavcem.

Prijateljska tekma, 10.1.
Slovenija – Norveška 3:2 (2:1)
0:1 Isaksen (2.), 1:1 Drobne (9.), 2:1 Osredkar (20.), 2:2 Ahmed (24.), 3:2 Vrhovec (39.)

Slavnostni uvod

Uvod v tekmo je bil slavnosten – najprej je predsednik pri KMN pri NZS Vlado Močnik podelil priznanje Aljoši Mohoriču za 50. nastop, predsednik Sodniškega odbora futsal ZNSS Silvo Borošak pa je Stanku Kolenku podelil plaketo ob slovesu od aktivne sodniške kariere.

Selektor Andrej Dobovičnik je tekmo začel v postavi Gašper Vrhovec, Alen Fetić, Uroš Kroflič, Igor Osredkar, Damir Puškar.

Gostujoče vodstvo 0:1

Prvo priložnost je zapravil Fetić, hladen tuš pa je sledil v 2. minuti, ko so gostje izigrali domačine ter preko Isaksona povedli 0:1. Pobuda je bila ves čas v slovenskih nogah, a je zmanjkalo zbranosti v zaključku akcij.

Več o tekmi:

:: Slovenija ugnala Norvežane

:: Gašper Vrhovec: "Samozavesti nam ne manjka, le pokazati jo moramo!"

:: VIDEO: Zadetki s tekme Slovenija - Norveška

Drobne izkoristil podajo

V 5. minuti je gostujoči vratar obranil strela Sebastijana Drobneta in Uroša Krofliča, v 8. je bil kos strelu Gaja Rosiča. Le malce nepazljivosti je bilo dovolj, da je v 9. minuti Drobne izkoristil globinsko podajo Damirja Puškarja ter s strelom med nogama ukanil Norvežana za 1:1.

S prednostjo na odmor

Po minuti odmora, po kateri so segli gostje, se je nadaljevala slovenska prevlada, gostje pa so se orientirali na igro preko pivota, ki so ga iskali s podajami že iz obrambne polovice. V 15. minuti sta Skandinavce izigrala Drobne in Vrhovec, slednji pa je zgrešil prazen okvir vrat.

V 20. minuti je Slovenija je izkoristila napako v gostujoči vrsti, Osredkar je bil hitrejši od svojega čuvaja za vodstvo ob polčasu 2:1.

Oslabljeni do zmage

Tudi drugi del so bolje začeli gostje, ki so v 24. minuti povedli. Domača vrsta, manjkali so Benjamin Melink, Rok Mordej in Kristjan Čujec, je zasluženo prišla do zadetka v 39. minuti, ko je bil uspešen Vrhovec.

Slovenija se bo jutri z Norvežani pomerila še enkrat, tekma pa ob 18.30 v Podčetrtku. Vabljeni!

Tekmo pa si bo moč ogledati tudi v neposrednem video prenosu na futsal.si, kjer smo prenašali tekmi tudi iz Kidričevega.