18.10.2024 | 1. SFL
Trikrat domači, v gosteh Siliko in Kixi

V 6. krogu 1. SFL so se zmag veselili FK Dobovec , FK Siliko, FK Dobrepolje, THE Nutrition Extrem in Kix Ajdovščina.

1.SFL, 6. krog, 18.10.
FK Dobovec – KMN Bronx Škofije 5:3 (2:1)
0:1 Cupin (5.), 1:1 Ruis (6.), 2:1 Ruis (19./10m), 3:1 Ruis (21.), 4:1 Kneževič (29.), 5:1 Cesarec (32.), 5:2 Kneževič Mrak (36.), 5:3 Ruis (40./AG)

ŠD Mlinše – Siliko Vrhnika 2:6 (1:3)
1:0 Osredkar (1.), 1:1 Rems (8.), 1:2 Tušar (12.), 1:3 Rems (13.), 1:4 Trdin L. (28.), 2:4 Lipovšek (34.), 2:5 Rems (36.), 2:6 Ciuha (38.)

KMN Sevnica – Kix Ajdovščina 2:3 (1:2)
0:1 Sukanović (4.), 0:2 Sluga (9.), 1:2 Drobne (17.), 1:3 Božič (30), 2:3 Podlesnik (37.)

THE Nutrition Extrem – FC Trzin Mobi Arena 4:0 (3:0)
1:0 Debeljak (1.), 2:0 Debeljak (2.), 3:0 Kranjec (6./AG), 4:0 Čop (22.)

FK Dobrepolje – KMN Oplast Kobarid 4:0 (2:0)
1:0 Goznik (2.), 2:0 Grm (6.), 3:0 Dubinović (25.), 4:0 Škulj (38.)

Zmaga za Roka

V Rogaški Slatini so domači gledalci videli tekmo ekip, kjer sta si nasproti stala brata Rok in Alen Mordej. Po tekmi je tri točke zabeležil Rok, ki vodi Dobovec, Alen pa ni imel razlogov za nezadovoljstvo, saj so škofjoti prvaku nudili dober odpor. Še več: Tilen Cupin je v 5. minuti popeljal goste v vodstvo, a so domačini takoj odgovorili: v 6. minuti je Alen Ruis poravnal na 1:1, v 19. minuti pa z 10-metrovke zadel za 2:1 ob polčasu. Ruis je v 21. minuti povišal vodstvo domačinov na 3:1, Denis Kneževič je v 29. minuti zadel za 4:1. V 32. minuti je bil Niko Cesarec uspešen za 5:1. Gostje so prek Žige Kneževič Mraka in avtogola domačinov omilili poraz za končnih 5:3.

Točke na Vrhniko

Vrhniški Siliko je v 6. kolu 1. slovenske futsal lige zmagal na gostovanju v Zagorju, kjer domače tekme igra ŠD Mlinše. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so slavili zmago s 6:2. Boljše pa so začeli domačini, saj je Patrick Osredkar v 1. minuti popeljal Mlinšane v vodstvo. Na 1:1 je v 8. minuti izenačil Jaka Rems, za 1:2 je bil v 12. minuti uspešen Benjamin Tušar. Rems je v naslednji minuti postavil rezultat polčasa – 1:3. V nadaljevanju se razmerje moči na parketu ni menjalo: Lovro Trdin je v 28. minuti zabil za 1:4. Morebitne domače upe na točko je v 34. minuti obudil Tim Lipovšek. Vrhničani so odgovorili silovito: za 2:5 je bil v 36. minuti uspešen še tretjič nocoj Jaka Rems, končni rezultat je v 38. minuti postavil Tod Ciuha

Nova zmaga za Ajdovce

V Sevnici se je druge zaporedne gostujoče zmage veselil ajdovski Kixi, ki je tesno s 3:2 premagal domačine. Gostje, vodi jih Mito Lavrenčič, so povedli v 4. minuti, ko je bil uspešen izkušeni Sadmir Sukanović. V 9. minuti je bilo 0:2, gol za Kixe je prispeval Klemen Sluga. Domačini so po zaslugi Sebastijana Drobneta in njegovega gola v 17. minuti ostali v igri, zaostajali so le za gol (1:2). V 30. minuti pa novo veselje za goste: Lukas Božič je povišal na 1:3. Sevničani so skušali do vsaj točke, a več kot do gola Tea Podlesnika (za 2:3 na semaforju) jim ni uspelo.

Vodstva 3:0 niso zapravili

THE Nutrition Extrem je v 6. kolu 1. SFL pred 300 gledalci prišel do 1. letošnje zmage. Način, kako jim je to uspelo, je bil prepričljiv, predvsem pa odločen. Timotej Debeljak je za 1:0 zadel že v 1. minuti. Ko se domače veselje v Sodražici še poleglo ni, je Debeljak zadel že za 2:0. V 6. minuti so si gostje zabili avtogol, domačini pa so v 22. minuti prek Mihaela Čopa potrdili zmago za končnih 4:0. To je bila sicer druga zaporedna tekma, da je THE Nutriton Extrem tako hitro povedel 3:0 – pred osmimi dnevi mu je to uspelo v Kobaridu, a je potem klonil, tokrat pač ne.

Prepričljivo Dobrepolje

Na 3. mesto 1. SFL se je zavihtel FK Dobrepolje, ki je v derbiju sredini s 4:0 doma premagal Oplast. Varovanci trenerja Danija Kaljeviča so pred 200 gledalci uspešno začeli in v 2. minuti prišli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Matic Goznik je zadel za 1:0 (2. minuta), Luka Grm je v 6. minuti povišal na 2:0. V drugem polčasu sta gole k 3. zmagi sezone dodala še Elvir Dubinović in Gal Škulj.