19.03.2015 | Futsal AA
Slovenija napolnila mrežo Francije

Slovenija se je z zmago proti Franciji (11:2) že uvrstila v dodatne kvalifikacije za Euro 2016. V soboto bo proti Češki igrala za 1. mesto in neposredno uvrstitev na prvenstvo Stare celine. Dovolj bo že remi.

Kvalifikacije za Euro 2016, 2. krog, 19.3.
Slovenija – Francija 11:2 (7:1)
1:0 Vrhovec (1.), 2:0 Osredkar (6.), 3:0 Osredkar (11.); 4:0 Vrhovec (15.), 5:0 Čujec (18.), 6:0 Fetić (18.), 7:0 Melink (19.), 7:1 Belhaj (20.), 8:1 Osredkar (22.), 9:1 Fetić (23.), 10:1 Mordej (23.), 10:2 Rabei (33.), 11:2 Hozjan (39.)

:: Fotogalerija

Vrhovec po 27 sekundah

Selektor Andrej Dobovičnik je nekoliko premešal uvodno peterico. Za razliko od prve tekme je na gol postavil Damirja Puškarja, v igro pa ob Roku Mordeju, Igorju Osredkarju in Kristjanu Čujcu še Gašperja Vrhovca. Slovenija je prvi polčas odigrala kot morda že nikoli dosedaj. To je bil polčas presežkov, učinkovitost pa na izjemnem skorajda popolnem nivoju. Že v 27. sekundi je Francoze in tudi 500 gledalcev presenetil rekovalescent Vrhovec, ki je zadel za 1:0.

Trije v dobri minuti in pol

Gostje so si v nekaj naslednjih minutah malce opomogli. Njihov blagi nalet je Slovenija ustavila z golom (že 50. za reprezentanco!) kapetana Igorja Osredkarja, ki je v 6. minuti povišal na 2:0. Med 11. in 19. minuto smo gledali razigrano domačo vrsto, ki je zadela, ko se ji je zahotelo. Najprej je na 3:0 povišal Osredkar, za 4:0 je bil uspešen Vrhovec. V minuti in pol so Francozi dobili še tri gole – Čujec je zadel v 18., v taisti še Fetić, na 7:0 je povišal Benjamin Melink. Gostje so na 7:1 znižali prek Sida Belhaja.

Še trije za mirno nadaljevanje

Domača reprezentanca je drugi del nadaljevala, kjer je sklenila prvega. S tremi goli je do vrha napolnila mrežo gostov. V nadaljevanju je selektor Dobovičnik v igro poslal vse igralce, nazadnje v 30. minuti še Aljaža Kusterleta. Velik aplavz pa si je prislužil dobro minuto pred koncem še Nejc Hozjan, ki je postavil končni rezultat 11:2.

Osem golov več kot leta 2009

Slovenija je ponovila uspeh iz leta 2009. Točno pred šestimi leti je prav tako v boju za evropsko prvenstvo ugnala Francoze, takrat je bilo 3:2.

Izjave po tekmi:

Andrej Dobovičnik, selektor Slovenije:
»Menil sem, da se bomo precej bolj namučili za nove tri točke. Odprli smo jih izvrstno. Ko se je to zgodilo, smo vnovič pokazali naše veliko srce. Hvala bogu, ker je zadeva tako stekla. Na srečo pa smo lahko tudi odpočili nosilce igre.«

Gašper Vrhovec:
»Rezultat je odraz našega pristopa od prve sekunde. Borili smo se, bili smo na nivoju. Hoteli smo to zmago. Vedeli smo, da ne bo lahko, saj so Francozi dobra ekipa. Čehom so povzročili precej težav. Z našim pristopom smo jih strli.«

Rok Mordej:
»Pokazali smo, da smo boljši. V prvem polčasu smo jih nadigrali z našim presingom in izvrstno obrambo. Iz vsake prilike smo skoraj zadeli. Če smo kaj zamudili v obrambi, je bil na mestu naš vratar.«