24.06.2025 | Prva liga Telemach
Simon Sluga novi vratar Celja

Simon Sluga je novi vratar Celja! Dvaintridesetletnik iz hrvaškega Poreča, ki je nazadnje igral za Maccabi Tel Aviv, je s pokalnimi prvaki sklenil pogodbo do konca sezone 2026/27.

"Odločitev za prihod v Celje je odločitev za nov boj za naslov prvaka v moji karieri. Vem, kaj se od mene pričakuje in prepričan sem, da to lahko klubu dam. Vodstvo kluba mi je predstavilo ambicije, ki so, tako kot moje, najvišje. Pritegnil me je tudi uspeh v Evropi, ki si jo želimo letos znova izboriti skozi kvalifikacije. Nekaj fantov že poznam od prej, tako da bo obdobje prilagajanja kratko," je Sluga dejal za spletno stran celjskega kluba.

Sluga je nogometno zgodbo pričel pisati v domačem Poreču, kot 14-letnik se je pridružil mladinskim selekcijam zagrebškega Dinama, še kot mladinec pa se je pridružil Rečanom. Klub s Kvarnerja ga je najprej posodil mladima ekipama Juventusa in Hellasa Verone, članske izkušnje pa je nato nabiral še pri Pomorcu, zagrebški Lokomotivi in Spezii. Med leti 2016 in 2019 je za Rijeko odigral 82 tekem za Rijeko, s klubom pa se je veselil dveh pokalnih in državnega naslova. Sredi leta 2019 je prestopil v Luton Town, v začetku leta 2022 pa je oblekel dres Ludogorca, s katerim je bil trikrat bolgarski prvak, še dvakrat pa je osvojil pokalno lovoriko.

Uspešen je bil tudi na zadnji postaji pred selitvijo v knežje mesto, Maccabiju iz Tel Aviva je pomagal do zmage v izraelskem prvenstvu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Celje (@nkcelje)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 19.06.2025 | Prva liga Telemach
    Aljoša Matko v madžarski Ujpest
    Aljoša Matko je iz Celja prestopil v madžarski Ujpest. Krilni napadalec je bil najboljši strelec sezone 2023/24 Prve lige Telemach, od grofov pa se poslavlja z 51 zadetki na 122 tekmah.
  • 17.06.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani se pripravljajo v Kranjski Gori
    Nogometaši Celja so s popoldanskim treningom v Kranjski Gori zakorakali v poletne priprave pred začetkom sezone 2025/26. Grofje bodo glavnino priprav opravili na Gorenjskem.
  • 17.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani v Azerbajdžan, Koper na Grbavico
    Evropska nogometna zveza Uefa je danes v Nyonu opravila žreb 1. kroga kvalifikacij za evropski ligi. Slovenske barve bodo v uvodni fazi zastopali Celje, Koper in Olimpija, ki so vsi začeli kot nosilci v svojih skupinah. Maribor se bo tekmovanju pridružil v 2. krogu.
  • 17.06.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani predstavili še dva novinca
    Dvaindvajsetletni Milot Avdyli in leto starejši Ivica Vidović sta nova člana celjskega prvoligaša.
  • 16.06.2025 | Prva liga Telemach
    Kovačević in Šturm nova člana Celja
    V knežjem mestu so pred jutrišnjim začetkom poletnih priprav predstavili dva nova obraza. Celjanom sta se po podpisu triletne pogodbe pridružila Franko Kovačević in Danijel Šturm.
  • 12.06.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani s prvim poletnim novincem
    Gašper Vodeb se po kaljenju v Šiški, Beltincih in Sežani vrača v knežje mesto. Enaindvajsetletni branilec je s Celjem, za katerega je igral v mlajših starostnih kategorijah, sklenil triletno pogodbo.
  • 31.05.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani potrdili slovo četverice
    Od grofov se ob izteku pogodbe poslavlja četverica nogometašev. Dres Celja so slekli Klemen Nemanič, Nino Kouter, Edmilson in Inigo Eguaras. 
  • 30.05.2025 | Prva liga Telemach
    Igralec meseca Prve lige Telemach: Svit Sešlar
    Svit Sešlar je zmagovalec majskega izbora za najboljšega igralca meseca Prve lige Telemach. V glasovanju je ob strokovni komisiji Nogometne zveze Slovenije sodelovala tudi javnost.
  • 25.05.2025 | Prva liga Telemach
    Domžale gredo v dodatne kvalifikacije
    Nogometaši Celja in Domžal so se v 36. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

DELI NA