08.12.2023 | 1. SFL
Siliku derbi, točke v Kobarid, Sodražico in Ljutomer

FK Siliko je v derbiju 11. kroga v tekmi meseca pred kamerami Šport TV-ja v gosteh s 5:3 premagal Dobovec. V gosteh uspešna še KMN Meteorplast Šic bar in KMN Oplast Kobarid. The Nutrition Extrem doma porazil KMN Bronx Škofije.

Prvenstvo se nadaljuje 5.1. 2024.

1.SFL, 11. krog, 8.12.
KMN Sevnica – KMN Meteorplast Šic bar 4:5 (1:3)
0:1 Matan (7.), 0:2 Šnofl (8.), 0:3 Rajter (17.), 1:3 Drobne (20.), 1:4 Rajter (21.), 2:4 Govekar (37.), 3:4 Govekar (40.), 3:5 Trstenjak (40.), 4:5 Račič (40.)

THE Nutrition Extrem – KMN Bronx Škofije 6:3 (5:0)
1:0 Žlindra A. (6.), 2:0 Čop (7.), 3:0 Čop M. (10.), 4:0 Debeljak (12./6m), 5:0 Čop M. (19.), 6:0 Gregorič (30.), 6:1 Lolić (31.), 6:2 Kneževič Mrak (38.), 6:3 Kamenčič (38.)

FK Dobovec – Siliko Vrhnika 3:5 (3:3)
0:1 Bjelčević (8.),0:2 Tušar (11.),1:2 Kneževič (11.), 1:3 Đurić (18.), 2:3 Kanjuh (19.), 3:3 Čeh (19.), 3:4 Jandrić (27.), 3:5 Janež (32.)

FK Dobrepolje – KMN Oplast Kobarid 1:3 (0:2)
0:1 Obid (17.), 0:2 Čujec (17.), 1:2 Dubinović (26.), 1:3 Uršič (33.)

Lestvica strelcev:
Patrik Pasariček (FK Dobovec) 14
Ante Matan (KMN Meteorplast Šic bar) 11
Alen Ruis Ante Matan (KMN Meteorplast Šic bar) 11
Nikola Jandrić (FK Siliko) 11

Kar trije goli v 40. minuti

KMN Meteorplast Šic bar je leto 2023 sklenil z zmago na gostovanju v Sevnici. Levji delež poti do zmage so gostje prehodili že v 1. polčasu, ko so do 17. minute vodili 0:3. Med strelce so se vpisali Ante Matan, Rok Šnofl in Tilen Rajter. Tekma v Sevnici je postregla s pravo dramo v zadnji minuti tekme, ko so igralci dosegli kar tri gole. Najprej je Sevnica prek Denisa Govekarja znižala na 3:4, potem je Adrijan Trstenjak zadel za 3:5, Marko Račič je postavil končni izid 4:5. Sevnici je zmanjkalo časa za popoln preobrat.

Suvereni domačini

Če je Meteorplast povedel 0:3 v Sevnici, je The Nutrition Extrem povedel 6:0 v 30. minuti in rešil dilemo o zmagi na tekmi proti KMN Bronx Škofije. Miha Čop je dosegel dva gola, Luka Čop, Anže Žlindra, Timotej Debeljak in Andraž Gregorič so dosegli po en gol. Gostje so med 31. in 38. minuto omilili poraz.

Nova zmaga Oplasta

FK Dobrepolje je upal na drugo zmago v sezoni, a po tekmi proti Oplastu ostaja pri eni. Gostje so izkoristili črno minuto in v 17. minuti povedli 0:2, zadela sta Žak Obid in Kristjan Čujec. Elvir Dubinović je znižal na 1:2, zmago gostov je potrdil Tian Uršič za končnih 1:3.

Siliku derbi pred kamerami Šport TV-ja

Siliko je s tretjo medsebojno zmago proti Dobovcu potrdil 1. mesto na prvenstveni lestvici. FK Dobovec in FK Siliko sta v tekmi meseca, tudi v prenosu na Šport TV-ju, navdušila, korak pred konkurenco pa je bil Siliko, ki je bil tudi tokrat razigran in igriv, domačini pač ne. Varovanci domačega trenerja Kujtima Morine so večji del tekme lovili goste, ki so povedli 0:2 in 1:3. V 19. minuti je Dobovec z golom Žige Čeha in Davorja Kanjuha še zadnjič ujel Siliko. Vrhničani so zmago potrdili v 27. in 32. minuti, uspešna sta bila Nikola Jandrić (vnovič mu je podal Benjamin Tušar) in Žan Janež. Dobovec je v zadnjih štirih minutah skušal do preobrata z igralcem, vratarjem, a se mu ni izšlo.

Dobovec ima dve tekmi manj na 2. mestu, zbral je 21 točk, Siliko je za zanesljivo vodstvo na prvenstveni lestvici pri 28 točkah.