11.10.2024 | 1. SFL
Remi na derbiju, trije Primorci do zmag, prvič tudi FC Trzin

Peti krog je prinesel delitev točk na derbiju na Vrhniki. Peti krog si bosta zapomnili ekipi FC Trzin Mobi Arena in Kix Ajdovščina, ki sta prišli do prvih zmag sezone. Oplast je slavil doma po preobratu, nove tri točke tudi KMN Bronx Škofije. Prosta je bila ekipa Dobrepolja.

1. SFL, 5. krog, 11.10.
KMN Bronx Škofije – PJ Joco Benedikt 8:4 (5:0)
1:0 Stanič (11.), 2:0 Stanič (12.), 3:0 Hrgota (16.), 4:0 Kneževič Mrak (17.), 5:0 Kamenčič (19.), 6:0 Cupin (23.), 7:0 Stanič (27.), 7:1 Goznik (31.), 7:2 Kolar (33.), 8:2 Hrgota (36.), 8:3 Kocbek (36.), 8:4 Goznik (39./10m)

ŠD Mlinše – Kix Ajdovščina 1:2 (1:0)
1:0 Bjelčević (14.), 1:1 Pivk (26.), 1:2 Sukanovič (28.)

Siliko Vrhnika – FK Dobovec 2:2 (0:1)
0:1 Kneževič (15.), 1:1 Tušar (37./6m), 2:1 Tušar (39./10m), 2:2 Kneževič (40.)

FC Trzin Mobi Arena – KMN Sevnica 5:1 (0:0)
1:0 Bandur (26.), 2:0 Zupančič (26.), 2:1 Nečemer (28.), 3:1 Zupančič (30.), 4:1 Letnar (38.), 5:1 Širaj (40.)

KMN Oplast Kobarid – THE Nutrition Extrem 5:4 (2:3)
0:1 Kovačič (2./AG), 0:2 Čop (4.), 0:3 Čop (7.), 1:3 Lah (13.), 2:2 Lah (15.), 3:3 Urbančič (32.), 3:4 Štepec (34.), 4:4 Urbančič (35.), 5:4 Žlindra (35./AG)

Na Vrhniki

Na Vrhniki smo v 5. kolu 1. SFL videli derbi vodilnih, ponovitev finala 1. SFL minule in ponovitev superpokala. Na koncu pa remi, 2:2. Prvi polčas je pripadel Dobovcu, ki je v 15. minuti izkoristil napako Silika po izvajanju kota na polovici Dobovca. Denis Kneževič je ukradel žogo in v protinapadu stekel pred gol Silika in matiral domačega vrata Nejca Berzelaka. V drugem polčasu so imeli Vrhničani pobudo (in precej več od igre – tudi nekaj zrelih priložnosti za dosego gola, goste v igri držal Marko Peček), za katero so bili nagrajeni v zadnji četrtini tekme. V 37. minuti je naprej Benjamin Tušar zabil s 6-metrovke za 1:1, šestmetrovko so si priigrali po rdečem kartonu Mateja Fiderška, ki je v svojem 6-metrskem prostoru igral z roko. V 39. minuti je Siliko izsilil še 6. akumulirani prekršek Dobovca, za nagrado so Vrhničani dobili 10-metrovko, ki jo je za vodstvo 2:1 izkoristil Benjamin Tušar. Dobovec je vztrajal do konca – sedem sekund pred koncem so Vrhničani pred svojim golom izgubili žogo, Kneževič pa je zadel za končnih 2:2.

Na Škofijah

Kar 12 golov so vodili ljubitelji futsala na Škofijah. Domačini, vodi jih trener Alen Mordej, so zabeležili 3. zmago sezone, kar jih uvršča na 4. mesto. Gostitelji so prevladovali na terenu in do 27. minute dosegli kar sedem golov za prepričljivo vodstvo 7:0. Tri gole je prispeval Aleksander Stanić, po enega so dodali Danis Hrgota, Žiga Kneževič Mrak, Tilen Cupin in Tilen Kamenčič. Gostje so do konca tekme omilili poraz (8:4), njihov nalet (s 7:0 so prišli na 7:2) pa je z golom ustavil Hrgota.

V Zagorju

Ajdovci so dočakali v 5. kolu prvo prvoligaško zmago sezone, čeprav so na gostovanje v Zagorje prišli brez prvega strelca ekipe Francija Perka. ŠD Mlinše so povedle v 14. minuti, za 1:0 je bil uspešen novinec Marko Bjelčević. Gostje so svojo priložnost iskali v 2. delu in jo tudi našli. Tone Pivk je najprej v 26. minuti izenačil, izkušeni Sadmir Sukanović pa je v 28. minuti zadel za končnih 1:2.

V Trzinu

Sploh prve zmage v 1. SFL v zgodovini pa se veselijo v ekipi FC Trzin Mobi Arena. Varovanci trenerja Mirana Bandurja so s 5:1 premagali Sevničane. Odločitev o zmagovalcu je padla v 2. polčasu – v 26. minuti sta Kristjan Bandur in Žan Zupančič zadela za 1:0 in 2:0. Gostje so odgovorili v 28. minuti, ko je na 2:1 znižal Jan Nečemer. Gostitelji so prek Žana Zupančiča povedli 3:1, Luka Letnar in Tadej Širaj pa sta do 40. minute potrdila domačo zmago za končnih 5:1.

V Kobaridu

V Kobaridu se veselijo tretje zmage sezone, z 10 točkami pa so se utrdili na 3. mesto 1. SFL. A se je slabo začelo za domače in precej boljše za goste. V 2. minuti so dosegli avtogol, Mihael Čop je z dvema goloma (v 4. in 7. minuti) poskrbel za vodstvo 0:3. David Lah je vrnil z enako mero in poskrbel, da je Oplast ob polčasu zaostajal 2:3. Rok Urbančič je v 32. minuti izenačil, serijo Oplasta pa je prekinil Žan Štepec, ki je THE Nutrition Extrem vrnil v vodstvo (3:4). V naslednji minuti, tekla je 35., je bilo vse rešeno: Rok Urbančič je izenačil na 4:4, z avtogolom gostov pa so tri točke ostale doma.