04.11.2009 | 1. SFL
Hrvatin vesel vabila v reprezentanco
Marko Hrvatin je član KMN Izole, 22-letni igralec pa je že nosil dres mlade slovenske reprezentance, s katero je nastopil tudi na evropskem prvenstvu do 21 let v Sankt Petersburgu. Marko je vesel in ponosen, ker je dobil vabilo za igranje v dresu članske reprezentance.

»Vesel in ponosen sem, da sem prejel ta poziv, kar na nek način pomeni tudi uresničitev enega od mojih ciljev, hkrati pa nagrada in potrditev za dobro delo v preteklosti.«

Ste pričakovali to vabilo?

»Roko na srce, nisem vedel, da ga bom dobil tako hitro. Je pa res, da sem si vedno želel, da bi se to zgodilo. Navsezadnje pa se s tem nisem obremenjeval. Moja naloga je, da delam dobro, se trudim in trdo treniram. S tem bodo prišle tudi dobre predstave. Vsi vemo, selektor ima svoje ideje in vizije.«

Selektor je naznanil, da utegnete trije novinci potovati tudi v Iran, barve Slovenije ste branili tudi na evropskem prvenstvu v Rusiji.

»To evropsko prvenstvo mi bo ostalo v izredno lepem spominu, četudi sem kar malce razočaran, ko se spomnim teh srečanj v Sankt Petersburgu. Prepričan sem, da smo zapravili lepo priložnost, da bi se ob ugodnem razpletu lahko celo borili za medaljo! A nič ne de, kar je bilo, je pač bilo, gledamo le in samo naprej.«

Dobro pa vam gre tudi na klubski ravni, vaš klub KMN Izola se dobro drži v prvoligaški druščini, zasedate 6. mesto, ki vodi v končnico, čeprav je do tja še daleč.

»Res nam kaže dobro, zadovoljen sem s potekom sezone, pred katero smo si zadali cilj, da se prebijemo med šest, potem pa se skušamo v končnici prebiti še korak ali dva dalje. Saj veste, v izločilnih bojih je vse mogoče! A tudi v klubu ostajamo trdno na realnih tleh, pred nami sta dve izredno pomembni tekmi, saj se moramo potrditi proti Krona baru Ptuj in Pekarni Duh. Morda bo potem pogled na lestvico 1. SFL za nas še prijetnejši.«

Marko Hrvatin je začel svojo športno pot v Nogometnem klub Koper, kjer je igral vse do mladinske vrste, potem je šel iskat srečo v NK Bonifika, v sezoni 2007/08 pa je postal član KMN Izole, od tedaj pa je zapisan futsalu.


Tekst: Futsal.si/DP
Foto: Futsal.si/DP

SORODNE NOVICE

  • 09.02.2025 | 1. SFL
    Za konec še zmaga Mlinš v Ajdovščini
    Prvenstvo se nadaljuje v torek, 11.2., ko je na sporedu 17. krog 1. SFL, 18. krog pa bo odigran v petek, 14.2.
  • 08.02.2025 | 1. SFL
    Za konec kroga še tekma v Ajdovščini
    S tekmo v Ajdovščini se bo nocoj sklenil 16. krog 1. SFL. Avtocenter Crono Ajdovščina gosti ŠD Mlinše.
  • 07.02.2025 | 1. SFL
    Tudi v Sevnici, Sodražici, Benediktu in Ajdovščini
    Petek, 7.2., in sobota, 8.2., prinašata 16. krog 1. SFL. Tekme bodo v Sodražici, Sevnici, Rogaški Slatini, Benediktu in Ajdovščini. Prosta je ekipa FK Dobrepolje.
  • 06.02.2025 | 1. SFL
    V pričakovanju derbija 1. SFL
    Derbi kroga pa bo v Rogaški Slatini – Dobovec ima po 14 tekmah 13 zmag in remi, Siliko s tekmo manj 12 zmag in remi. Da sta ekipi poravnani, priča tudi razlika v golih po – Dobovec pri +61, Siliko pri +58.
  • 05.02.2025 | 1. SFL
    Vrhničani prepričljivo
    Vrhničani so slavili zmago na zadnji, 5. tekmi 15. kola 1. SFL.
  • 04.02.2025 | 1. SFL
    Začenja se 2. krog glasovanja za naj igralko in igralca leta
    Tudi letos bo Nogometna zveza Slovenije na zaključnem turnirju Futsal pokala Terme Olimia (med 14. in 15. marcem v Podčetrtku) podelila nagrado najboljšemu futsal igralcu in futsal igralki za leto 2024, nagradili bomo tudi najboljšega mladega igralca do 21 let. Začel se je drugi krog izbora.
  • 04.02.2025 | 1. SFL
    Na Vrhniki se bo končal 15. krog 1. SFL
    Danes bo na Vrhniki še zadnja tekma 15. kola 1. SFL. Domači FK Siliko gosti PJ Joco Benedikt. V prvem delu sezone, bil je 4. krog, so Vrhničani z 2:1 zmagali v Benediktu.
  • 31.01.2025 | 1. SFL
    Dobrepolju derbi pred polno domačo dvorano
    Končana tekma tekma meseca in derbi 15. kola - pred 350 gledalci zmaga za domačo ekipo Futsal klub Dobrepolje, ki je bila s 3:1 boljša od THE Nutrition Extrem. Celoten krog se bo sklenil v torek, 4.2., s tekmo na Vrhniki.
  • 30.01.2025 | 1. SFL
    Tekma meseca v Dobrepolju, Pustotnik in Gregorič napovedujeta derbi
    Petek, 31.1., prinaša tekmo meseca, spletni prenos na Futsal.si, kjer bodo kamere ujele lokalni derbi – v Dobrepolju se bosta ob 20. uri pomerila domači FK Dobrepolje in gostujoči THE Nutrition Extrem.
  • 25.01.2025 | 1. SFL
    Dobovec slavil zmago v Ajdovščini
    V petek sta bili na sporedu dve tekmi 15. kola 1. SFL – ŠD Mlinše do zmage v Trzinu, remi v Kobaridu. V soboto uspešno tudi Dobovec. Dve tekmi še sledita: 31.1. in 4.2.

DELI NA