13.09.2024 | 1. SFL
Dobovec in KMN Bronx na vrhu

S tekmami 2. kola se je nadaljevala 1. SFL, kjer sta na vrhu FK Dobovec in KMN Bronx Škofije, ki sta po dvakrat zmagala – tokrat proti Oplastu in ajdovskim Kixom. V Zagorju je Dobrepolje z 2:1 ugnalo ŠD Mlinše, v Sevnici so si domačini in THE Nutrition Extrem razdelili plen (3:3), v Benediktu pa prva zmaga sezone za PJ Joco Benedikt, ki je bil s 7:5 boljši od FC Trzin Mobi Arene. FK Siliko je bil to pot prost.

1.SFL, 2. krog, 13.9..
KMN Bronx Škofije – Kix Ajdovščina 3:1 (2:1)
0:1 Pivk (3.), 1:1 Hrgota (3.), 2:1 Kneževič Mrak (7.), 3:1 Stanič (30.)

FK Dobovec – KMN Oplast Kobarid 6:1 (5:1)
0:1 Kovačič (5.), 1:1 Ruis (8.), 2:1 Ruis (9.), 3:1 Jedvaj(14.), 4:1 Kovačič(17./AG), 5:1 Lah (17./AG), 6:1 Kneževič (26.)

ŠD Mlinše – FK Dobrepolje 1:2 (0:2)
0:1 Strnad (6.), 0:2 Sevenšek (10.), 1:2 Ocepek (27.)

KMN Sevnica – THE Nutrition Extrem 4:4 (1:2)
0:1 Žlindra (5.), 0:2 Debeljak (7.), 1:2 Drobne (18./10m), 1:3 Čop (28.), 2:3 Drobne (34.), 3:3 Podlesnik (37.), 4:3 Drobne (37./10m), 4:4 Debeljak (40.)

PJ Joco Benedikt – FC Trzin Mobi Arena 7:5 (2:1)
1:0 Kraner (8.), 2:0 Rajšp (9.), 2:1 Kotnik (20.), 3:1 Škerget K. (22.), 3:2 Bandur (25.), 4:2 Kolar (27.), 5:2 Kocbek (36.), 5:3 Bandur K. (36.), 5:4 Bandur K. (38.), 6:4 Goznik (40.), 6:5 Bandur K. (40.), 7:5 Kolar (40.)

Točke ostale na Obali

Na Škofijah je 200 gledalcev videlo primorski derbi in 2. letošnjo zmago domačega KMN Bronxa. Varovanci trenerja Alena Mordeja so bili s 3:1 boljši od ajdovskih Kixov, ki pa so povedli v 3. minuti – zadel je Tone Pivk. Odgovor domačih je bil ekspresen: v isti minuti je Danis Hrgota izenačil, štiri minute za tem je Žiga Kneževič Mrak povišal na 2:1. Rezultat tekme, domačo zmago je s tem le potrdil, je v 30. minuti postavil Aleksander Stanić.

Oplast povedel, Dobovec zabijal

Tudi v Rogaški Slatini so povedli gostje: Nejc Kovačič je v 5. minuti popeljal Oplast v vodstvo. To je vzpodbudilo domačine, ki so do 14. minute zadeli trikrat: Alen Ruis (2) in Leon Jedvaj. V 17. minuti so gostje zabili dva avtogola in odšli na odmor z zaostankom 5:1. Drugo zmago v tej sezoni je z golom v 26. minuti potrdil Denis Kneževič.

Edini v gosteh

V 2. kolu 1. slovenske futsal ligi se je zmage v gosteh veselil le Futsal klub Dobrepolje. Varovanci trenerja Danija Kaljeviča so z 2:1 zmagali v Zagorju, kjer domače tekme igra ŠD Mlinše. Dobrepolje je povedlo v 6. minuti z golom Kevina Strnada, Urban Sevenšek je v 10. povišal vodstvo Dobrepolja na 0:2. Žiga Ocepek je v 27. minuti znižal na 1:2, a je bil to tudi končni izid tekme. Po dveh kolih 1. SFL imajo Mlinše eno točko, Dobrepolje tri.

Remi ob Savi

V Sevnici so domačini odigrali prvo letošnjo ligaško tekmo, z ekipo THE Nutrition Extrem so se razšli z neodločenim rezultatom (3:3). Prvi polčas je pripadel gostom, ki so z goloma kapetana Anžeta Žlindre in Timoteja Debeljaka povedli 0:2. V 18. minuti je bil z 10-metrovke za 1:2 uspešne Sebastijan Drobne. Mihael Čop je v 28. minuti poskrbel za gostujoče vodstvo (1:3). V nadaljevanju pa so imeli več od igre domačini: Drobne je naprej zadel za 2:3, Teo Podlesnik je izenačil, v 37. minuti pa je Drobne z 10-metrovke poskrbel, da je Sevnica prvič povedla. Gostje so do točke prišli v 40. minuti, zadel je Debeljak.

Prve tri za povratnike v 1. SFL

V Benediktu prva ligaška zmaga sezone za PJ Joco Benedikt, ki je praktično celo tekmo vodil, gostje iz Trzina pa so jih lovili. Patrik Kraner je popeljal Benedikt v vodstvo v 8. minuti, v naslednji je Jakob Rajšp povišal domače vodstvo na 2:0. Za rezultat polčasa (2:1) je v 20. minuti poskrbel Nejc Kotnik. Do 36. minute so domačini ušli na 5:2 – zadeli so Kristian Škerget, Tai Kolar in Mario Kocbek, a se je FC Trzin Mobi Arena z goli Dennisa Bandurja in Kristjana Bandurja uspel približati na 6:5 , bilo je v 40. minuti. Nekaj sekund za tem pa je Tai Kolar potrdil, da tri točke ostajajo v Benediktu.