20.10.2023 | 1. SFL
Dobovec, Siliko in Dobrepolje do zmag, remi v Sodražici

Tretji krog je prinesel 3. zmago Dobovcu, prve tri točke Dobrepolju, uspeh Silika proti KMN Meteorplastu in delitev točk v Sodražici.

1.SFL, 3. krog, 20.10.
FK Dobovec – KMN Bronx Škofije 8:0 (5:0)
1:0 Pasariček (3.), 2:0 Dasaiev (5.), 3:0 Kanjuh (6.), 4:0 Cesarec (16./10m), 5:0 Pasariček (17.), 6:0 Kanjuh (26.), 7:0 Kanjuh (29.), 8:0 Pasariček (30.)

The Nutrition Extrem – KMN Oplast Kobarid 3:3 (2:1)
0:1 Kovačič (9.), 1:1 Čop (13.), 2:1 Čop (20.), 3:1 Čop (23.), 3:2 Kovačič (29.), 3:3 Kovačič (35.)

FK Dobrepolje – KMN Sevnica 3:2 (1:2)
1:0 Pustotnik (6.); 1:1 Sodič (10.), Sodič (18.) (6m), 2:2 Pustotnik (37.), Škulj (40.)

Siliko Vrhnika – KMN Meteorplast Šic bar 7:4 (3:1)
1:0 Muratagić (6.), 2:0 Ciuha (6.), 3:0 Janež (19.), 3:1 Ruis A. (20), 4:1 Jandrić (22,), 5:1 Frank (23.), 5:2 Matan (24.), 6:2 Đurić (26.), 6:3 Matan (26.), 7:3 Berzelak (37.), 7:4 Matan (40.).

1.SFL, 4. krog, 27.10.
KMN Oplast Kobarid – FK Dobrepolje (20.00)
KMN Bronx Škofije – The Nutrition Extrem (20.00)
KMN Meteorplast Šic bar – KMN Sevnica (20.30)

7.11.
Siliko Vrhnika – FK Dobovec (20.30)

Uspela generalka

Pregled kroga začenjamo v Rogaški Slatini, kjer je domači Dobovec kot edini v letošnji ligi vknjižil tretjo zaporedno zmago. Varovanci trenerja Kujtima Morine so dobro opravili z generalko za ligo prvakov, ki jih čaka od srede naprej v Podčetrtku. Dobovec je v 6. minuti vodil 3:0, ob polčasu je bilo 5:0, na koncu 8:0. S po tremi goli sta se izkazala hrvaška igralca Patrik Pasariček in Davor Kanjuh. Bronx je tako sklenil niz treh tekem z vodilnimi ekipami lanske sezone – proti KMN Meteorplastu je prišel do točke, potem pa klonil proti Siliku in Dobovcu, na zadnjih dveh tekmah ekipa s Škofij ni dosegla gola.

Sedem golov, sedem igralcev

Kar 11 golov so ljubitelji futsala (po pričakovanju) videli na Vrhniki, kjer so domačini potrdili korak naprej v formi. Prvi polčas se je s hitro igro in priložnostmi na obeh straneh končal z rezultatom 3:1 za Siliko, ki je tudi v nadaljevanju kontroliral potek tekme in zabijal v pravem trenutku – za 4:1 in 5:1 ter 6:2 in 7:3. Kvaliteta domače ekipe je zagotovo tudi dejstvo, da je sedem golov doseglo prav toliko različnih igralcev. Svoj 28. prvoligaški gol je zabil tudi vratar Nejc Berzelak. V svoji 201. tekmi v 1. SFL je 107-ič zadel domači kapetan Nikola Jandrić.

Čop – Kovačič 3:3

The Nutrition Extrem je edina ekipa ob vodilnem Dobovcu, ki še ni izgubila tekme v tej sezoni 1. SFL, po 3. krogu premorejo zmago in dva remija. Domačini iz Sodražice, vodi jih trener Nik Jelič, so spet slabše začeli in v 9. minuti zaostali 0:1, ko je za goste zadel Nejc Kovačič (odigral je 101. tekmo 1. SFL in po njej prišel do 50 golov v 1. SFL). Temu so sledili trije goli domačega reprezentanta Luke Čopa. Gostje se niso dali – z goloma Nejca Kovačiča ostajajo neporaženi v gosteh – zmagi na Vrhniki v 1. krogu so dodali še točko.

V 40. minuti

Prvih točk, ne le ene, pa se veselijo v Dobrepolju, kjer z uvodom v sezono niso bili zadovoljni. Po tej tekmi je razpoloženje boljše. Tomaž Pustotnik je domačine popeljal v vodstvo v 6. minuti, potem pa je na sceno stopil nekdanji Dobrepoljec Matevž Sodič, ki je z goloma v 10. in 18. minuti spreobrnil potek tekme v korist Sevnice. Tja do 37. minute so varovanci trenerja Danija Kaljeviča poizkušali izenačiti. Spet je bil uspešen Pustotnik, v zadnji minuti pa erupcija veselja na tribunah – v svoji 56. tekmi je Gal Škulj dosegel 26. gol – tri točke so ostale doma.