29.11.2019 | 1. SFL
Praznik v Ljutomeru, derbi v Škofji Loki

Prvi del prvenstva je končan, začenja se drugi del. Deseti krog prinaša štiri močne tekme, počivajo pa to pot Ptujčani.

1. SFL, 10. krog, 29.11.
FC Litija – KMN Sevnica (20.00)
KMN Oplast Kobarid – KMN Bronx Škofije (20.00)
KMN Tomaž Šic bar – Dobovec Pivovarna Kozel (20.30)
FSK Stripy – FK Siliko (20.30)

Lestvica strelcev:
Kristjan Čujec ( Dobovec Pivovarna Kozel) 11
Denis Totošković ( Dobovec Pivovarna Kozel) 10
Alen Fetić ( Dobovec Pivovarna Kozel) 8
Tilen Gajser (FC Hiša daril Ptuj) 8

Prepoved nastopa v 10. krogu 1. SFL:
Rok Mordej (Dobovec Pivovarna Kozel)
Žiga Čeh (Dobovec Pivovarna Kozel)
Jernej Peroša (KMN Bronx Škofije)

Litija ni pozabila poraza

Litija bo 2. mesto na lestvici potrjevala proti Sevnici. V taboru desetkratnih državnih prvakov niso pozabili, da so v 1. krogu v pravi drami izgubili v Sevnici. To je bil eden od dveh porazov Litijanov v tej sezoni, ki se še naprej borijo s poškodbami in boleznimi.

„V tem tednu smo imeli precej težav, zavoljo poškodb in bolezni imamo malo igralcev na treningu, a ne bomo jokali. Predaje ni, v ponedeljek smo se na treningu pogovorili. Odločeni smo, da pobegnemo z dna in rešimo prvoligaški status. Ključni tekmi pa sledita – proti Ptuju in KMN Bronx Škofije. V Litiji lahko le pridobimo,“ pove trener Sevnice Mitja Jontez.

V spomin na mecena in podpornika

V Kobaridu so ponosni in veseli na dve zaporedni zmagi pod taktirko novega trenerja Zorana Teska, a evforije ni, čeprav se po dolini čuti futsal prebujanje. V teh dneh vlada v Kobaridu žalost, saj je pred dnevi umrl Tone Ofentavšek, cenjeni in spoštovani podjetnik s Štajerske, ki je imel svoje podjetje tudi v Kobaridu. Prav podjetje Oplast je vsa ta vrsta let podpiralo futsal v Kobaridu. Nocoj bodo domačini zaigrali z žalnimi trakovi na roki.

„Manjkal bo tudi Jaka Sovdat, ki je poškodovan,“ pove Tesko, ki pravi, da jim za popoln preobrat manjka še ena zmaga, na to cilja nocoj! „Čaka nas najtežja tekma dosedaj. Z zmago bi postavili piko na i. Gostimo zrelo ekipo, skrivnosti med zasedbama ni, poznamo se dobro. Odločala bo dnevna forma,“ doda trener Zoran Tesko.

„Odhajamo na meni osebno najhujše gostovanje, poleg tega pa je še Oplast v naletu. Nimamo kaj skrivati: če hočemo mirno na praznike, potrebujemo z naslednjih dveh gostovanj (Kobarid in Sevnica) minimalno dve točki. Težka bo, a zavedati se moramo, da samo doma ne moremo zbirati točke,“ pa k temi v Kobaridu pristavi Marko Hrvatin, trener KMN Bronx Škofije.

Spet bo izenačeno

Že prvi krog jeseni je napovedal, da si bosta Siliko in FSK Stripy spet zelo blizu. 1:1 je bilo v 1. krogu jubilejne 25. sezone 1. SFL. Po prvem delu prvenstva so Vrhničani na 3. mestu s 14 točkami, Škofjeločani imajo eno manj na 4. poziciji.

„Končno igramo spet doma pred domačimi gledalci proti Vrhničanom. Zadnje tri tekme smo igrali kot gostje. Mislim, da nas čaka razburljiva tekma, na kateri pa ne smemo izgubiti,“ se pomena tekma zaveda kapetan FSK Stripyja Aleš Bešter, ki je z ekipo minulo sredo z 1:5 klonil proti Dobovcu v zaostali tekmi 9. kroga.

„Spet na čaka soseski derbi, tretji po vrsti v treh mesecih,“ s statistiko postreže trener Vrhničanov Mile Simeunovič. „FSK Stripy dokazuje z igrami in stanjem na lestvici, da je trenutno med boljšimi ekipami v Sloveniji,“ trener Silika pohvali konkurenco in dodaja: „Nobenih skrivnosti ni, ekipi se med seboj zelo dobro poznata. Odločale bodo malenkosti in dnevna forma.“

Skoraj dva meseca brez poraza

Za konec nam je ostala še tekma KMN Tomaž Šic Bar proti Dobovcu Pivovarni Kozel. Kozli, aktualni državni prvaki, so absolutno favorit, ki se je po izjemnem nastopu v ligi prvakov vrnil v slovensko realnost in boj za naslov prvaka, v sredo so s 5:1 ugnali FSK Stripy, danes so v Ljutomeru.

„V Škofji Loki smo prvi del tekme odigrali na zelo visokem nivoju, dosegli smo dva zadetka in si ustvarili precej priložnosti. V nadaljevanju je sledil nepojasnljiv padec, kar je Stripy izkoristil za dosego zadetka in ustvarjanje priložnosti. Nismo bili dovolj zbrani, precej pa moramo delati na realizaciji, ki nas muči že dalj časa,“ pa pred potjo v Ljutomer razmišlja trener kozlov Kujtim Morina, ki bo tekmo odigral brez kaznovanega dvojca Rok Mordej&Žiga Čeh.

Domačini imajo svojo računico. Če so prve kroge zbirali dober vtis, so v zadnjih štirih krogih začeli zbirati še točke. Zadnji poraz v 1. SFL je star skoraj dva meseca, na to pa je četa trenerja Mateja Gajserja lahko upravičeno ponosna. Na lovorikah pa ne spijo, ampak želijo drago prodati kožo prvakom.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 22.04.2025 | 1. SFL
    V ŽIVO: Na Škofijah za polfinale
    Nocoj spremljamo v živo tekmo s Škofij, kjer KMN Bronx Škofije in THE Nutrition Extrem odločata o 4. polfinalistu.
  • 21.04.2025 | 1. SFL
    V torek znan četrti polfinalist
    S tekmo na Obali se bo v torek sklenil četrtfinale letošnje sezone 1. SFL. Dobovcu, Siliku in FK NNIKAS Dobrepolju se bo v polfinalu pridružil še četrti klub. Kandidata sta KMN Bronx Škofije in THE Nutrition Extrem.
  • 18.04.2025 | 1. SFL
    Dobrepoljci prvič, o 4. polfinalistu odloča 3. tekma
    FK NNIKAS Dobrepolje se je v polfinalu pridružil Dobovcu in Siliku, 4. polfinalista pa bomo dobili v torek, 22. aprila.
  • 17.04.2025 | 1. SFL
    V Sodražici in Kobaridu za polfinale
    S 2. tekmama četrtfinala se po reprezentančni akciji nadaljuje ligaško člansko tekmovanje. Četverica KMN Bronx Škofije, THE Nutrition Extrem, Futsal klub NNIKAS Dobrepolje in KMN Oplast Kobarid se borijo za dve prosti mesti v polfinalu. V petek tekmi v Sodražici in Kobaridu.
  • 04.04.2025 | 1. SFL
    Dobrepoljci in Sodražani povedli v četrtfinalu
    Končani sta prvi četrtfinalni tekmi, po katerih je največ zadovoljstva v taborih Futsal kluba NNIKAS Dobrepolje in THE Nutrition Extrem. Lokalna rivala sta povedla 1:0 v zmagah v četrtfinalu, 2. tekmi bosta prihodnji petek.
  • 04.04.2025 | 1. SFL
    Začenja se četrtfinale 1. SFL
    Klubi 1. SFL so dočakali končnico, ki se začenja s četrtfinalom. Uvodni tekmi v Dobrepolju in na Škofijah; drugi tekmi bosta 18.4., morebitni tretji pa 22.4.
  • 29.03.2025 | 1. SFL
    Znana para četrtfinala 1. SFL
    KMN Bronx Škofije je z 2:0 premagal Oplast Kobarid, FK Dobrepolje NNIKAS je s 7:3 porazil PJ Joco Benedikt, FK Dobovec je bil z 8:2 boljši od THE Nutrition Extrem. KMN Sevnica in ŠD Mlinše sta remizirala (3:3), Siliko Vrhnika je s 16:2 porazil FC Trzin Mobi Areno. Prosta je bila ekipa Avtocenter Crono Ajdovščina.
  • 28.03.2025 | 1. SFL
    Končal se bo redni del 1. SFL
    S tekmami 22. kola se bo sklenil redni del 1. SFL. Udeleženci končnice so znani, pred nami je še dilema na mestih od tretjega do šestega. Danes na sporedu pet tekem, štiri tekme se začnejo ob 20. uri, tista v Trzinu ob 20.30.
  • 22.03.2025 | 1. SFL
    Do zmag Dobovec, Siliko, THE Nutrition Exrem in KMN Bronx
    S zmagami FK Dobovca, FK Silika, KMN Bronx Škofije in THE Nutrition Extrema se je sklenil predzadnji krog rednega dela 1. SFL; v četrtek do zmage tudi FC Trzin Mobi Arena.
  • 21.03.2025 | 1. SFL
    Trzinu zmaga, nocoj še štiri tekme
    Še 20. in 21. krog 1. SFL sta ostala do konca rednega dela. Sinoči je FC Trzin Mobi Arena slavil v Ajdovščini (4:5), danes pa so na sporedu tekme v Rogaški Slatini, na Škofijah in na Vrhniki ter v Benediktu.

DELI NA